Giełda

BitBay – polska giełda kryptowalut

Written by admin

Jesteśmy świadkami historii. W niedzielę wystartowały pierwsze transakcje terminowe na bitcoinach, które jak piszą niektórzy, mogą całkiem zmienić los krypotowalut. Oto bitcoin zawitał legalnie na giełdę. Stał się głównym nurtem. Zaciekawienie pierwszego dnia okazało się tak wysokie, że dwa razy trzeba było zawiesić obroty z powodu dokonania limitów zmian cen.

Cboe Global Markets wprowadziła transakcje terminowe na bitcoiny. Tym samym, ta grupa giełd z Chicago, będzie pierwszą, która dopuści do obrotu bitcoinowe futuresy (rodzaj kontraktu). Dodatkowo w grudniu ze swoją ofertą ruszy CMB Group, konkurent Cboe, a Nasdaq przygotowuje się do utworzenia bitcoinowych kontraktów terminowych w trzecim kwartale 2018 roku.

Kurs bitcoina po transakcjach terminowych na giełdzie w Chicago

Produkt oferowany przez Cboe pozwoli inwestorom obstawiać zakłady dotyczące prognozowanej ceny bitcoina, która zostanie określana według notowań na giełdzie Gemini, stworzonej przez dwóch braci Winklevoss. Wielu jest zdania, że te futuresy otwierają drzwi na szeroki udział w rynku wirtualnego pieniądza również na Wall Street, jak i u inwestorów indywidualnych.

I tak się niejako stało. Cboe dwa razy zawiesiło dzisiaj z rana handel transakcjami bitcoina po wzroście o 10 procent., a później o 20%. Przerwy trwały parę minut, co miało dać moment na opanowanie inwestorom.

Start transakcji pchnął także cenę BTC. Z weekendowego dołka poszybowała ona w ciągu ostatnich godzin w górę o blisko 20 proc. Holger Zschaepitz, reproter rynkowy „Die Welt”, dostrzega nawet, że pozorny pieniądz może stać się nowym złotem dla pokolenia Y. Podczas gdy wycena kryptowaluty wzrastała, na swojej wartości tracił żółty kruszec oraz srebro.

Transakcje terminowe na bitcoina

Cała historia bitcoina z amerykańską giełdą to jednak początek prawdziwej rewolucji. Prezes Cboe, Chris Concannon, już doradził, że na celowniku mogą się znaleźć transakcje terminowe na inne kryptowaluty.

Inwestycja w BTC

Należałoby więc zaciekawić się inwestycją w kryptowaluty. pośród niejednej platform umożliwiających inwestowanie, znalazła się jedna która przykuła naszą zainteresowanie to Polska platforma BitBay. Naszym zdaniem jest to profesjonalna i jednocześnie intuicyjna giełda umożliwiająca kupno i sprzedaż BTC, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, LSK oraz innych kryptowalut. Od jej powstania w roku 2014 do dnia dzisiejszego firma uzyskała międzynarodowy sukces tylko z Polskim kapitałem. Można stwierdzić, że Giełda BitBay jest idealną platformą aby zacząć przygodę z inwestowaniem w kryptowaluty. Szybka i niezwykle prosta rejestracja BitBay i weryfikacja BitBay pozwoli Wam zanurzyć się w świat walut wirtualnych w kilka kliknięć. Aby poznać zdanie innych osób zapraszamy do zakładki Bit Bay Opinie.

Leave a Comment