Elektryka

Elektryk Szczecin w twoim domu

instalacje odgromowe szczecin
Written by admin

Na co dzień mamy do czyeienia z instalacjami elektrycznymi

Elektryczność jest niezrównanym odkryciem cywilizacji, bez którego życie nie wyglądałoby tak samo. Chyba wszędzie mamy do czynienia z instalacjami elektrycznymi. Mają one za zadanie zasilanie setek urządzeń elektrycznych wykorzystywanych na co dzień. Instalacje elektryczne są elementarne do życia codziennego. Powinny być utrzymywane w maksymalnej sprawności, co gwarantuje ich prawidłowe i bezpieczne działanie. Najlepszą do tego osobą będzie elektryk Szczecin.

Usługi elektryczne w Szczecinie

Wielkie zapotrzebowanie na profesjonalne usługi elektryczne sprawia, że nieustannie przybywa takich firm w naszym mieście. Badając jedną z nich omówimy usługi, z których można skorzystać. Mają one niezbędne w każdym mieszkaniu instalacje odgromowe Szczecin, pomiary elektryczne – przeprowadzane aby mieć pewność że instalacja jest w stanie wytrzymać wysokie obciążenie, jak również pomiary oświetlenia, które gwarantują, że pracownicy mają optymalne warunki do wykonywania swoich obowiązków. Kolejno i skrupulatnie zajmiemy się każdym z tych działań, udzielając wam odpowiedzi na wszystkie ważne pytania. To od czego rozpoczniemy związane jest z wyładowaniami atmosferycznymi.

Instalacje odgromowe – na czym to polega?

Burze są niebezpieczne dla ludzi, nieruchomości i znajdujących się w nich urządzeń elektrycznych. Duże napięcie elektryczne w piorunach powoduje, że uderzenie w budynek bez instalacji odgromowej, najczęściej kończy się trwałym uszkodzeniem lub spaleniem wszystkich podłączonych do niej odbiorników. Można tego uniknąć na dwa sposoby. Można odłączyć odbiorniki podczas burzy. Jest to jednak bardzo kłopotliwe, może na długi czas paraliżować pracę firmy i co ważniejsze, nie zawsze mamy możliwość aby tego dokonać. Dlatego najlepszym rozwiązaniem tego problemu są prawidłowo wykonane instalacje odgromowe Szczecin. Jeszcze niedawno instalacje takie były wyposażone w wysoki piorunochron, umieszczany na środku dachu. Do piorunochronu przyłączone były stalowe przewody, które po zewnętrznej stronie budynku wnikały aż do gruntu, tworząc uziemienie. Taka prosta instalacja skutecznie odprowadzała cały ładunek elektryczny w ziemię, chroniąc wewnętrzną instalację elektryczną i sprzęty przed uszkodzeniem . Aby instalacja odgromowa funkcjonowała jak należy, niezwykle ważne jest prawidłowe dobranie grubości przewodów elektrycznych. Muszą być one tak grube, aby siła ładunku ich nie uszkodziła, np. topiąc. Jak zatem wyglądają nowe instalacje odgromowe Szczecin? Metoda pozostała taka jak dawniej. Natomiast różnicą jest to, że klasyczny piorunochron został zastąpiony kilkoma mniejszymi piorunochronami, o wysokości około 40 cm. Umieszcza się je w miejscach najczęściej narażonych na uderzenie pioruna, czyli w narożnikach. Gdzie muszą być instalowane takie instalacje odgromowe? Praktycznie w każdej nieruchomości. Nawet tam, gdzie nie ma instalacji elektrycznej. Piorun może wywołać pożar. Jest to częsty przypadek w przypadku starych, drewnianych chat krytych strzechą, do których zlekceważono zagrożenie pożarowe wywołane piorunem. Równie często przypadki pożaru wywołanego uderzeniem gromu zdarzają się w stodołach z sianem i słomą. Często ugaszenie pożaru wywołanego w ten sposób jest niemożliwe. Największe straty przynosi uderzenie błyskawicy w dom. Przepalone telewizory, dekodery, laptopy, drukarki, a nawet kuchenki mikrofalowe oraz płyty indukcyjne. Dodać należy do tego uszkodzenie napędów bram garażowych i wjazdowych, zniszczone domofony i wiele innej delikatnej i wrażliwej na przepięcie elektroniki. To wszystko jest jednym z ważniejszych argumentów, przemawiających za tym że warto inwestować w instalacje odgromowe.

elektryk szczecin

Usługi, jakie wykonuje elektryk Szczecin

Pomiary elektryczne

Jedną z kolejnych usług, którą wykonuje elektryk Szczecin są pomiary. Co się mierzy podczas takiej czynności? Głownie chodzi o obciążenia, którym są poddawane instalacje elektryczne. Na prywatne posesje nie ma to jeszcze tak wielkiego znaczenia, jak w dużych placówkach, z ogromnym zapotrzebowaniem na energię. Zwiększające się zapotrzebowanie urządzeń na prąd, w zestawieniu z instalacjami elektrycznymi wykonywanymi przed wieloma laty, może stwarzać różnego rodzaju problemy. By ich unikać i mieć szanse na nowe rozwiązania i techniki, konieczne są pomiary elektryczne. Elektryk Szczecin, który będzie je wykonywał, ma do swojej dyspozycji bardzo dużą ilość nowoczesnych urządzeń pomiarowych. Są to urządzenia elektroniczne, działające z dużą precyzją i zapewniające wiarygodny pomiar.

Pomiary oświetlenia

Na koniec zostawiliśmy pomiary oświetlenia. Prawo nakłada na pracodawców okresowe przeprowadzanie takich pomiarów. Są one wykonywane po to, aby zapewnić pracownikom bezpieczne warunki do wykonywania obowiązków. Za słabe lub zbyt mocne oświetlenie prowadzi do szybszego męczenia się oczu i może również wywoływać zmęczenie organizmu. Osobą takim może towarzyszyć ból, przez co zmniejsza się efektywność ich pracy. Elektryk Szczecin, któremu zleci się takie pomiary do ich wykonania użyje specjalistycznego urządzenia światłoczułego. Mierzy ono intensywność i natężenie światła sztucznego w różnych warunkach – przy odsłoniętych lub zasłoniętych oknach. Końcowy raport, który jest wysyłany zleceniodawcy, zawiera wskazówki, dzięki którym sytuacja może zostać poprawiona.

Zobacz również wpisy na blogu fervor.pl

Leave a Comment