Zdrowie i uroda

Jak zadbać o piękną cerę?

azelac
Written by admin

W dzisiejszych czasach nasza skóra jest coraz bardziej podatna na różne podrażnienia i nie doskonałości takie jak: trądzik różowaty czy też nierówny kolor skóry. Bardzo często nazywana zapalną choroba skóry twarzy  gdzie występuję rumień, a następnie pojawiają się grudki i krostki na środkowej części twarzy. Trądzik również można zaliczyć do tzw. nerwic naczynioruchowych  objawia się to zaczerwienie skóry twarzy.

Czynniki, które maja wpływ na zaostrzenie choroby są to: zła dieta, alkohol, zaburzenia hormonalne, opryszczka wągrowa. Objawy trądziku różowatego dzieli się na (rumień przeloty, rumień stały, krostki i grudki) oraz może objawiać się (wysuszenie, obrzęk, uczucie szczypania, pieczenia). Wyróżniamy cztery typu trądziku: rumieniowy, grudkowo-krostkowy, przerostowo-naciekowy, oczna, ziarniniakowa. W tego typu chorobie można zastosować różne metody leczenia  leczenie zewnętrzne, różnorodnymi środkami farmakologicznymi jak i również produktami  firmy kosmetycznych.

azelac

Jedna z takich firm jest Sesderma która wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadziła krem Azelac. Właściwości, które zawiera ten produkt nie tylko jest wykorzystywany do pielęgnacji skóry z problemami trądzikowymi , ale również jest stosowany przy skórze naczynkowej. Płytko unaczyniona cera jest bardzo delikatna i wrażliwa. Na naszą cerę maja wpływ nieodpowiednio dobrane kosmetyki, niesprzyjające warunki atmosferyczne, emocje, wysiłek fizyczny, alkohol jak i w dużej mierze stosowanie ostrych przypraw.

Z biegiem czasu cerze naczynkowej zaczyna brakować kolagenu i pękają tzw. naczynka. Jednak trzeba pamiętać że bardzo ważna jest pielęgnacja takie cery. Nie pielęgnowanie tego typu cery można pogłębić  nasz problem  ,a im bardziej zaawansowane nieleczenie tym trudniej sobie z tym poradzić. Osoby z tego typu cera powinny szczególnie wystrzegać się ekspozycji promieniowania UV, złej pogody (mrozu ,wiatru wysokiej temperatury) mycia twarzy w zbyt wysokiej temperaturze, alkoholu.  Dlatego bardzo ważny jest dobór kosmetyków które są stosowane do tego typu cery.

Leave a Comment