Jesteśmy świadkami historii. W niedzielę zostały uruchomione pierwsze kontrakty terminowe na bitcoinach, które jak zapisują niektórzy, są w stanie całkowicie odmienić los krypotowalut. Oto bitcoin wszedł legalnie na giełdę. Stał się głównym nurtem. Zainteresowanie pierwszego dnia okazało się tak ogromne, że dwa razy trzeba było zawiesić handel z powodu dokonania limitów zmian cen.

Cboe Global Markets umieściła transakcje terminowe na bitcoiny. Dlatego też, ta grupa giełd z Chicago, będzie pierwszą, która wprowadzi do obiegu bitcoinowe futuresy (rodzaj kontraktu). Również w grudniu z własną propozycją ruszy CMB Group, konkurent Cboe, a Nasdaq przygotowuje się do utworzenia bitcoinowych kontraktów terminowych w połowie 2018 roku.

Kurs bitcoina po kontraktach terminowych na giełdzie w Chicago

Wyrób oferowany przez Cboe pozwoli inwestorom obstawiać zakłady dotyczące prognozowanej wartości bitcoina, która zostanie określana wedle notowań na giełdzie Gemini, założonej przez dwóch braci Winklevoss. Wielu twierdzi, że te futuresy otwierają dojście na dużo szerszy udział w rynku wirtualnego pieniądza również Wall Street, jak i inwestorów jednostkowych.

I tak się poniekąd stało. Cboe dwa razy zawiesiło dzisiaj rano handel kontraktami bitcoina po wzroście o 10 procent., a następnie o 20 procent. Pauzy trwały kilka minut, co miało przynieść moment na oprzytomnienie inwestorom.

Debiut kontraktów przesunął także wartość BTC. Z weekendowego dołka poleciała ona w ciągu ostatnich godzin w górę o blisko 20 proc. Holger Zschaepitz, reproter rynkowy „Die Welt”, dostrzega nawet, że wirtualny pieniądz może stać się innowacyjnym złotem dla pokolenia Y. W okresie gdy kalkulacja kryptowaluty wzrastała, tracił żółty kruszec oraz srebro.

Kontrakty terminowe na BTC

vCała przygoda bitcoina z amerykańską giełdą to jednak debiut realnej rewolucji. Prezes Cboe, Chris Concannon, już zasugerował, że na celowniku mogą się znaleźć kontrakty terminowe na inne kryptowaluty.

Inwestycja w Bitcoin

Należałoby zaciekawić się inwestycją w kryptowaluty, w pośród wielu platform umożwliwaijacych inwestowanie, znalazła się jedna która przykuła naszą skupienie to Polska platforma BitBay. Naszym zdaniem profesjonalna i równocześnie intuicyjna giełda umożliwiająca kupno i sprzedaż Bitcoin, ETH, BCH, Litecoin, LSK oraz innych kryptowalut. Od utworzenia w roku 2014 do dnia dzisiejszego firma osiągneła światowy sukces wyłącznie z Polskim funduszem. Można stwierdzić, że Bitbay jest znakomitą platformą aby ruszyć w przygodę z krypto walutami.

Giełda Bitcoin: Bit-Bay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here