Pomoc drogowa

Laweta jako narzędzie pomocy drogowej

szczecin laweta
Written by admin

Laweta to jedno najważniejszych narzędzi ratownictwa drogowego.

Jak działa pomoc drogowa Szczecin?

Pomoc drogowa Szczecin bardzo często jest ściągana do skomplikowanych i niebezpiecznych wydarzeń drogowych. Wynika to przede wszystkim z ogromnego doświadczenia, zasłużonego przez długi czas prowadzenia działalności, jak również dysponowania innowacyjnym sprzętem do ratownictwa drogowego. Na czym dokładnie polega ratownictwo drogowe i czy jest tym samym co normalne autoholowanie jak pomaga w tym laweta Szczecin? Zdecydowanie nie.

Ratownictwo drogowe dla trudnych przypadków

Zabranie z jezdni unieruchomionego auta , gdzie układ kierowniczy jest dobry , nie dostarcza przeważnie większych trudności . Szczególnie jeśli jest to wóz osobowy lub pojazd dostawczy. Lawety Szczecin wyposażone są we wciągarki, które łatwo sobie radzą z załadunkiem zepsutego pojazdu na platformę. W jaki sposób jednak działa pomoc drogowa, kiedy wadliwy samochód nie może niezależnie być załadowany na lawetę lub co gorsza, partycypował w dachowaniu czy też wjechał do głębokiego rowu? W ten czas wyjęcie go wymaga posiadania wysoce odpowiednio przygotowanego sprzętu, niż zwyczajna laweta czy holownik. Tylko nieliczne i najlepiej wyposażona pomoc drogowa Szczecin, może dostarczać usługę ratownictwa drogowego.

laweta szczecin

Laweta Szczecin

Jednym z ważniejszych sprzętów na wyposażeniu pomocy drogowej jest laweta z dźwigiem HDS. HDS to akronim od hydrauliczny dźwig samochodowy. Urządzenie takie posiada z reguły udźwig do kilku ton, dzięki czemu bez przeszkód radzi sobie z podnoszeniem większości samochodów osobowych . Obecność pomocy drogowej z takim wyposażeniem jest niezwykle istotne, aby nie powiększać uszkodzeń, które już zostały wyrządzone na aucie. Tak mogłoby się stać , gdybyśmy chcieli użyć tradycyjnych metod do wydobycia auta z rowu lub obrócenia go na koła. Uszkodzenia zawieszenia, wgniecenia karoserii, pęknięte szyby czy wyciek płynów eksploatacyjnych – to nad wyraz często występujące straty , powstające z niesolidnego prowadzenia akcji ratowniczej samochodu. Lawety z HDS ułatwiają ich uniknąć, znacznie przyspieszając wykonanie całej operacji i powiększając jej bezpieczeństwo.

Holownik z rotatorem

Co chwila pomoc drogowa wzywana jest do kolizji z udziałem aut ciężarowych. Aby odpowiednio obsłużyć takie zlecenie, bezwzględne jest posiadanie odpowiednich narzędzi pracy. W tym wypadku mowa o dużych i ciężkich holownikach . Ich sekretną bronią jest nie tylko niezrównana moc i moment obrotowy, ale również tak zwany rotator. To specjalny wysięgnik umieszczony na pojeździe, z możliwością w zakresie 180 lub 270 stopni. Wysuwane ramię, zakończone wciągarką o dużej sile udźwigu, pozwala prowadzić akcje ratownicze w ciężkich warunkach – głównie tam, gdzie mała ilość miejsca na jezdni, nie umożliwia na sprawne i bezpieczne poruszanie holownikiem. Niemałe ceny za tego rodzaju pojazdy ratownicze, osiągające aż do 1 miliona złotych, sprawiają że tylko mała liczba firm jest w stanie skutecznie świadczyć usługi ratownictwa drogowego również dla samochodów ciężarowych. Przed przyłączeniem się do akcji ratunkowej dla samochodu ciężarowego, przewożącego towar, konieczne jest jego wcześniejsze rozładowanie i przeniesienie ładunku do innego, podstawionego na miejsce pojazdu. Tym zajęciem również zwykle zajmuje się pomoc drogowa, korzystając z posiadanych przez siebie zasoby ludzkie i sprzęt – wózki widłowe, ciężarówki czy dźwigi HDS.

Leave a Comment