Nie od dziś wiadomo, że najlepsze obuwie sportowe musi być przede wszystkim wytrzymałe. Często kupując oryginalne obuwie zastanawiamy się, czy cena, którą płacimy podyktowana jest jedynie tzw. „znaczkiem“, czyli logiem firmy, czy kryje się za tym coś więcej. Oczywiście obuwie znanych sportowych marek, jak: Nike, Puma, Adidas czy Reebok zdecydowanie różnią się ceną od zwykłych sportowych butów, które na lokalnym targu możemy zakupić czasami nawet za 20 zł. Skąd biorą się takie różnice w cenie i czy możemy oczekiwać, że buty zakupione bez większego uszczerbku na naszym budżecie będą w stanie zaspokoić nasze potrzeby dotyczące obuwia sportowego.

Kwestia trwałości

Od obuwia sportowego oczekujemy przede wszystkim trwałości. Topowe marki, zajmujące się sprzedażą butów stawiają na jakość. Wykorzystują przy produkcji swojego obuwia materiały najwyższej klasy. Każda reklamacja jest dla producenta uszczerbkiem wizerunkowym, dlatego topowe marki przykładają bardzo dużą wagę do jakości swoich produktów. Ponadto przy zakupie większości sportowego obuwia otrzymujemy gwarancję na obuwie, które zazwyczaj trwa od 6 miesięcy do roku. Oprócz tego rodzaje klejów, których używa się do łączenia poszczególnych materiałów, w tym powierzchni buta z podeszwą, są zdecydowanie trwalsze oraz odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne podczas codziennego użytkowania.
Buty nieoryginalne często nie są w stanie przetrwać nawet jednego sezonu, przez co niby pozornie oszczędzając podczas jednorazowego zakupu i tak następnie musimy wydać kolejne pieniądze na następną parę, co tak naprawdę skutkuje wzrostem kosztów związanych z zakupem obuwia.

Wygląd

Czasami z pozoru podrabiane buty nie różnią się na pierwszy rzut oka niczym szczególnym od oryginalnego pierwowzoru. To jednak zazwyczaj mylne wrażenie. Obok tak często krytykowanych metek i widocznego logo firmy są inne czynniki, które pozwolą nam odróżnić podrobione obuwie. Np. buty oryginalne zachowują swój kształt znacznie dłużej, niż ich oszczędniejsze wersje.
Ponadto dzięki zastosowaniu lepszych materiałów, coraz więcej butów sportowych jest odporna na zabrudzenia oraz łatwiejsza w czyszczeniu i konserwacji.

Utrzymanie butów

Oprócz wspomnianej odporności na zabrudzenia, obuwie znanych marek często przystosowane jest do prania w pralce. Dzięki temu mamy pewność, że nie ulegnie ono zniszczeniu, co często ma miejsce w przypadku nieoryginalnego obuwia, które nagminnie ulega rozklejeniu.

Komfort użytkowania

To chyba jeden z najważniejszych czynników podczas użytkowania obuwia i zdecydowanie czynnik decydujący o naszych decyzjach zakupowych. Nikt z nas nie zakupi butów, w których będzie się czuł źle. Dlatego markowi producenci obuwia wielokrotnie testują nowe modele, nim te trafią do sprzedaży. Profilują obuwie w taki sposób, aby spełniało oczekiwania większości użytkowników. Dbają o tzw. trzymanie się „rozmiarówki”, dlatego zakupując oryginalne obuwie w swoim standardowym rozmiarze, który zazwyczaj nosimy, możemy mieć nawet 100% gwarancję, że będą pasowały na naszą stopę.

Dodatki

Myśląc o dodatkach do obuwia sportowego, na pierwszy plan wysuwają się zapasowe sznurówki, instrukcja przechowywania, a także wymienne wkładki. Dzięki temu kupując gotowy zestaw od razu otrzymujemy niezbędne akcesoria.

Bezpieczeństwo

Zdecydowanie jedna z najważniejszych spraw oprócz walorów estetycznych i praktycznych. Kupując obuwie sportowe szczególnie, gdy uprawiamy konkretną dyscyplinę kierujemy się jego przystosowaniem do rodzaju aktywności, jaką zamierzamy uprawiać, sugerując się tym, znacznie lepiej wybierać obuwie markowe, którego opracowywaniem oprócz designerów, zajmują się specjaliści z rożnych dziedzin jak np. fizycy i eksperci z zakresu aerodynamiki. W przypadku, gdy posiadamy jakiekolwiek wady postawy, markowe obuwie jest w stanie korygować takie wady. Zaopatrując się w obuwie na lokalnym rynku nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się, czy zostało stworzone z myślą o osobach posiadających wady postawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here