Zdrowie i uroda

Odwróć proces starzenia się skóry

Written by admin

Skóra szyi i dekoltu jest cienka i delikatna. Na jej powierzchni występuje niewielka ilość gruczołów łojowych, co sprawia, że jest niemal zupełnie pozbawiona ochronnego płaszcza hydrolipidowego. Szybko traci wilgoć i elastyczność – staje się wiotka i przesuszona. Zaczynają pojawiać się zmarszczki. Skóra staje się szara, często pojawiają się na jej powierzchni plamy i przebarwienia.

Te ostatnie to efekt fotostarzenia się, ponieważ często zapominamy o stosowaniu kremów z odpowiednio wysokim filtrem UV. Niekorzystny wpływ na skórę szyi i dekoltu ma również nieprawidłowa postawa i spanie z wysoko uniesioną głową. Osłabia to mięśnie, na skórze pojawiają się głębokie bruzdy i drugi podbródek. Nie bez powodu mówi się więc, że po wyglądzie skóry szyi i dekoltu poznaje się wiek kobiety. Młode dziewczyny i kobiety ze świeżą, sprężystą skórą zapominają często o pielęgnacji tych partii ciała. Skutkuje to zmianami w dojrzałym wieku, kiedy do głosu zaczyna dochodzić starzenie hormonalne.

Ratunkiem dla takiej skóry są innowacyjne kosmetyki marki Sesderma, a dokładniej produkt resties który odwraca skutki starzenia skórnego.

Zainteresowanie naukowców  biologicznymi przyczynami starzenia się jest coraz większe. Wielu rozpoczęło swoje badania z udziałem zwierząt (owadów, a także naczelnych). Prowadząc liczne obserwacje, do dziś trudno stwierdzić jednoznacznie, że jest możliwe przedłużenie życia zwierząt i ludzi, poprzez wykorzystanie związków spowalniających, czy cofających starzenie się. Mimo to, istnieją pośrednie dowody na to, iż  istnieje możliwość występowania zależności, pomiędzy zdolnością hamowania procesów starzenia się organizmu, a przedłużeniem jego życia. Jednym z nich jest chociażby umiejętność spowolnienia procesu rozwoju schorzeń, które towarzyszą starzeniu się (np. choroba Alzheimera) z użyciem terapii celujących w przyczyny samego procesu starzenia organizmu. Idealnym preparatem na wszystkie te dolegliwości może okazać się krem po 30.

 

Leave a Comment