Pomoc drogowa

Pomoc drogowa – co robić, gdy nasze auto potrzebuje pomocy?

assistance
Written by admin

Pomoc drogowa należy do tej kategorii usług, o których na co dzień nie myślimy. Podobnie jak (na szczęście) jedynie w filmach słyszymy propozycję skontaktowania się z naszym adwokatem, tak samo większość z nas skorzysta z usług pomocy drogowej może raz w życiu. A jednak właśnie na tę jedną okazję warto mieć w samochodzie zanotowany numer telefonu do pomocy drogowej. Szczególnie, jeśli np. prowadzimy większe auto, z którym nie każda pomoc drogowa może sobie poradzić, albo planujemy jeździć po kraju lub zagranicy, gdzie „pierwsza z brzegu” pomoc drogowa może nie dojechać. A zatem czas postawić sobie pytanie.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając pomoc drogową?

Jeśli mamy jakieś rekomendacje ze strony znajomych lub rodziny, to mogą one być bardzo cenne i nie lekceważmy ich. Jeśli nie mamy tego szczęścia – zwróćmy uwagę na inne elementy. Dzwoniąc po pomoc, zapytajmy o przybliżony czas, po jakim ich auto może się znaleźć w naszej okolicy. Jeśli będzie to zdecydowanie zbyt długo (bo np. nieszczęście przytrafiło nam się w odległej części kraju), to będziemy musieli skorzystać z konkurencyjnej oferty.

road assistance

Warto też upewnić się, czy możemy liczyć jedynie na holowanie, czy też firma jest przygotowana również do podstawowych usług z grupy assistance. Jeśli bowiem okaże się, że (szczęśliwie) jedynie rozładował nam się akumulator lub powodem do unieruchomienia auta był jakiś drobiazg, to być może nie będzie trzeba holować auta, a po szybkiej naprawie jego sprawność zostanie przywrócona. Jeśli usterka jest bardziej poważna, to warto też wiedzieć, czy dana auto-pomoc dysponuje również własnym warsztatem, a jeśli nie – to czy jest w stanie wskazać rekomendowany warsztat, w którym będzie można szybko przystąpić do naprawy. Pamiętajmy, że awaria może nam się przydarzyć o każdej porze dnia i nocy, również w okolicy, której nie znamy. Musimy zatem zaufać firmie na tyle, by skorzystać z ich rekomendacji i liczyć, że usterka zostanie szybko i fachowo naprawiona.

Co należy robić w oczekiwaniu na przybycie pomocy drogowej

Przede wszystkim, upewnijmy się, że nasz pojazd jest dobrze widoczny. Włączmy światła awaryjne, w zależności od okoliczności warto rozważyć również włączenie świateł pozycyjnych, oraz oświetlenia kabinowego. Największą wagę do kwestii prawidłowego oświetlenia musimy oczywiście przyłożyć, jeśli nasze zdarzenie przytrafiło się wieczorem lub w nocy, ale pamiętajmy, że tak jak w przypadku jazdy – również w dzień wymagane jest korzystanie ze świateł – to w nietypowej sytuacji również z nich nie rezygnujmy. Oprócz użycia świateł naszego pojazdu powinniśmy też skorzystać z jeszcze jednego elementu – trójkąta ostrzegawczego, który powinniśmy umieścić w odpowiedniej odległości przed autem. Później musimy uzbroić się w odrobinę cierpliwości i poczekać aż przyjedzie pomoc.

A zatem możemy nadal liczyć, że nie będziemy musieli korzystać z takich usług – ale bądźmy przygotowani, gdyby jednak taka sytuacja wystąpiła.

Artykuł powstał przy współpracy merytorycznej pracowników serwisu Auto-Idea.

Leave a Comment