Jak postępować po kolizji – pomoc drogowa Szczecin

Świat niestety jest pełen rozmaitych wypadków. Zdarzają się one często w różnych branżach. Niestety transport jest pełen tego rodzaju nieprzyjemnych zdarzeń. Wypadki to jedne z najczęściej występujących sytuacji. Ofiarami takowych zdarzeń najczęściej są kierowcy samochodów, pasażerowie, osoby poruszające się pieszo, osoby podróżujące rowerami, robotnicy drogowi oraz budowlani. Właściwie każdy kto włącza się w ruch drogowy jest po części narażony na zagrożenie, poprzez to na drodze panuje powszechna zasada ograniczonego zaufania. W chwili jakiejś kolizji potrzebna jest pomoc. Podstawowym zadaniem pomocy drogowej jest głównie przewiezienie oraz holowanie pojazdów które uległy jakiejś awarii albo kolizji. Transportują oni pojazdy do warsztatów, ubezpieczalni albo różnych pozostałych miejsc które zostały wskazane poprzez właścicieli aut.

Na czym polega holowanie

Autoholowanie to czynność polegająca na holowaniu pojazdu przy wykorzystaniu specjalistycznych pojazdów – lawety. Lawety są zaopatrzone w żółte, ostrzegawcze sygnały, trzeba je też należycie zabezpieczyć pachołkami oraz trójkątem ostrzegawczym. Bardzo często korzysta się ze specjalnej platformy która opuszcza się do poziomu drogi a samochód wciąga się przy zastosowaniu elektrycznej albo spalinowej wciągarki. Stalowa lina jest w stanie dźwignąć samochód który waży dosłownie kilka ton. Specyfika wypadków drogowych, które coraz częściej potrafią zaszokować nas swoją formą zmusza pomoc drogową do rozwijania się i powiększania własnych możliwości.

Polecana strona www.kazauto.pl

Pierwsza pomoc – co robić w sytuacji wypadku

Na świecie mają miejsce coraz to dziwniejsze i trudniejsze do okiełznania wypadki, które z nieustająco rozwijającą się cywilizacją oraz technologią ciężko zmniejszyć. Będąc częścią takim wypadku warto zachować opanowanie i absolutnie zawsze mieć przy sobie numer kontaktowy do pomocy drogowej. Nigdy nie wiemy co może nam się przytrafić, w szczególności gdy udajemy się w nieco dalszą podróż. Musimy pamiętać, że w razie jakiegoś wypadku nie możemy pod żadnym pozorem przestawiać samodzielnie swojego pojazdu. Jedyne co można uczynić (jeśli posiadamy taką oczywiście możliwość) to zabezpieczyć miejsce trójkątem ostrzegawczym według wszystkich zasad kodeksu drogowego. Dalsze kroki naszego postępowania to oczywiście wezwanie policji, pogotowia – o ile jest taka potrzeba oraz jeżeli jesteśmy w stanie udzielamy pierwszej pomocy potencjalnym poszkodowanym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here