Niewątpliwie żyjemy w państwie prawa. Co to oznacza, poza bezpieczeństwem i jasno określonymi regułami społecznymi? Otóż oznacza to ogrom biurokratycznych rozporządzeń, na jakich statystyczny obywatel się nie zna.

Nieznajomość prawa nie tłumaczy jego nie przestrzegania

Skutkiem tego również należałoby zapoznać się z podstawowymi przepisami, które nas dotyczą z reguły, zaś na wszelki wypadek mieć pośród znajomych kogoś, kto z racji wykonywanego zawodu orientuje się w nich na bieżąco. Oczywiście znajdą się sceptycy, jacy zakomunikują, że znajomość z prawnikiem lub ewentualnie przedstawicielem jakiegoś powinowatego zawodu przydaje się jedynie przestępcom, jednakże nic o wiele bardziej mylnego. Najprostszym przykładem ma okazję być gorzów adwokat. Nie ma możliwości, żeby nie skorzystać z jego usług przez całe swoje życie.

Porady, jakich udziela, przydają się częściej aniżeli jesteśmy w stanie podejrzewać.

Pierwszą sytuacją tego typu jest sztampowa procedura podczas sprzedaży bądź kupna domu, mieszkania bądź innej nieruchomości. Powiadając szczerze – nie da się tego uczynić bez udziału notariusza. Należałoby jednak wcześniej udać się do niego po poradę, gdyż może nam podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu oraz jak formalnie rozwiązać kwestie, które są jedynie umową ustną. Rozumie się samo przez się, że tam gdzie jest jedno prawo, istnieje tysiąc interpretacji. Jednakowo jest na przykład z prawem spadkowym. Niby wszystko jest oczywiste i wyraziste, jednakże nie zawsze jest tak do końca, a jeżeli chodzi o nasze dyspozycje z założenia będzie już za późno, abyśmy byli w stanie ingerować. Jakim sposobem to należy rozumieć? Otóż nasza idealna ostatnia wola może być wyrażona w dowolny sposób. Problem się zaczyna, gdy ktoś po naszej klarownej śmierci się z nią nie zgadza. Przepisy przepisami, ale wyłącznie kancelaria notarialna może nam zapewnić testament, którego nikt nie obali. Poza tym, że nasza idealna ostatnia wola będzie miała charakter dokumentu prawnego, to uzyskamy pomoc przy pisaniu tegoż. To naturalnie dzięki temu nie będzie tam dyspozycji niejasnych, ani takich, które są niezgodne z aktualnym w Polsce prawem.

Zobacz więcej na: dobry adwokat gorzów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here