Wzdęcia, gazy, zgaga- to tylko część nieprzyjemnych dolegliwości, które wiążą się z nieprawidłową pracą układu trawiennego. Powodują one dyskomfort związany z codziennym funkcjonowaniem. Jak złagodzić i wyeliminować nieprzyjemne objawy?

Problemy z trawieniem-co powinno nas zaniepokoić?

Każdego z nas od czasu do czasu boli brzuch. Wówczas pojawia się szereg nieprzyjemnych objawów. Niepokojące powinno być dla nas powtarzanie się tego typu objawów tak samo, jak dłuższy czas ich utrzymywania się. Ból to nie jedyny zwiastun problemów z trawieniem. Towarzyszą mu uczucie pełności, wzdęcia, nadmierna ilość gazów. Niejednokrotnie pojawiają się problemy z nieregularnym wypróżnianiem i zgaga. Często nasila się do tego stopnia, że utrudnia spokojny sen. Ponadto osoby, które mają problemy z trawieniem, skarżą się na nieprzyjemny zapach z ust. Większość mówi również o nabrzmiałym brzuchu i skarży się na gorsze samopoczucie.

Wzdęcia – jak dochodzi do ich powstawania?

Jednym z jednoznacznych objawów problemów z układem pokarmowym są wzdęcia. Przyczyn ich powstawania może być wiele. Jedną z nich jest nadmierne połykanie powietrza, które sprawia, że w brzuchu znajduje się nadmierna ilość gazów. Ta sytuacja najczęściej jest związana z intensywnym treningiem. Drugą i częściej spotykaną przyczyną jest nieodpowiednia dieta, szczególnie gdy jest ona związana z dużą ilością węglowodanów i tłuszczów. Organizm często nie jest w stanie ich strawić, czego objawem jest powiększony brzuch i nadmierna produkcja gazów. W efekcie dochodzi do wzdęć.

Jak wyeliminować wzdęcia i polepszyć trawienie?

W tym celu konieczne jest sięgnięcie po specjalistyczne preparaty takie jak, na przykład: Ulgix, Espumisan czy Espumax. Wyeliminowanie wzdęć jest możliwe, dzięki zawartości składnika, jakim jest symetykon. Odpowiada za zmniejszenie napięcia powierzchniowego pęcherzyków gazu w jelitach. Redukuje też ilość nagromadzonych gazów, a także zmniejsza ból, który często towarzyszy wzdęciom. Częstym zastosowaniem symetykonu jest również jako środek pomocniczy przed wykonaniem takich badań jamy brzusznej jak USG. Dodatkowo skład preparatów został wzbogacony o ekstrakty roślinne tak, aby wspomóc procesy trawienia. Wszystko to ma na celu wyeliminowanie nieprzyjemnych objawów i przywrócenie komfortu funkcjonowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here